מעת לעת אנשים וחברות נזקקים לשירותי משרד חקירות. לאור הסכנות האורבות לילדים ונוער בעידן המודרני, הורים רבים פונים אל משרד חקירות כדי לקבל מידע על הילדים שלהם. יש הורים שחוששים שילדם נקלע לחברה לא טובה, משתמש בסמים, שותה אלכוהול ומשתכר או סובל מניצול מיני. ילדים ובני נוער רבים אינם משתפים את ההורים בגלל שאיימו עליהם, בגלל שאינם מרגישים קרבה להורים או כאקט של מרד בהורים. הורים שלא יכולים לקבל מידע מהילד ושמים לב שהתנהגותו השתנתה, פונים אל משרד חקירות כדי לבדוק מה קורה בחיי הילד שלהם.

הרבה פעמים בסרטים רואים דוגמאות לשינוי התנהגותי של ילד או בן נוער שצריכים להדליק נורה אדומה אצל ההורים, כמו למשל שינויים באכילה, מצבי רוח קיצוניים, עייפות ושינה מרובה, הסתגרות ועוד. אמנם הורים רבים מקדשים את הפרטיות של הילדים שלהם, אבל לפעמים כדי לעזור לילד ולדעת מה מתרחש בחייו עדיף לפנות אל משרד חקירות שיעקוב אחריו וישיג מידע לגבי הנעשה איתו.

אם מדובר בילדים קטנים לפעמים משרד חקירות נכנס לתמונה כאשר הילד לא רוצה בשום פנים ואופן ללכת לגן או בוכה כשמגיעה המטפלת שלו. משרד חקירות יכול לעקוב אחר המתרחש בגן או לעקוב אחר המטפלת ולראות אם יש איזושהי בעיה שבגללה הילד מתנהג בצורה שונה.  נתקלנו בלא מעט כתבות בשנים האחרונות המספרות את סיפורן של סייעות או גננות שהתעללו בילדים בגן או במטפלות שהתעללו בילדים שבטיפולן. אנחנו רוצים שהילדים שלנו יהיו מוגנים וקשה לגלות שמי שאמור להגן עליהם פוגע בהם.
 
משרד חקירות יכול להכנס גם למקום שהוא פופולרי ביותר בקרב הנוער והילדים והוא האינטרנט. אינטרנט הוא כלי נהדר אבל גם אורבות בו סכנות רבות. אפשר להתקין תוכנות שעוקבות אחרי הרגלי הגלישה של הילדים שלכם ולבדוק באיזה אתרים הם גולשים.