הדימוי הקיים בהוליוודי על משרד חקירות הוא דימוי על מקום אשר אפוף עשן סיגריות, הרגשת מיסתוריות באוויר ומוזיקת ג'ז רגועה ונעימה ברקע.

אנשים נוטים לחשוב על משרד חקירות כמקום אשר עוסק בעיקר בענייני נואפים ובגידות אצל זוגות נשואים.
 
אך, הפתעה הפתעה! חיי העובדים של משרד חקירות הם הרבה יותר אפורים ויומיומיים מאשר ניתן לחשוב, על אף היותם מרתקים ביותר!
 
משרדי חקירות מתעסקים במגוון נושאים רחב מאוד.
יש משרד חקירות המתעסק בענייני קניין גשמי, משרד חקירות המתעסק בענייני נדל"ן, משרד חקירות המתעסק בענייני קניין רוחני, משרד חקירות המתעסק בענייני בריאות ותביעות על רשלנות רפואית, ועוד ועוד...
 
אנשים רבים פונים לביטוח לאומי לצורך תביעת פיצויים על נזקים רבים ומגוונים שקרו להם. אבל מכיוון שאנו חיים בעולם שהתמימות פגה ממנו, כבר קשה לסמוך על אנשים ולהיות בטוחים שאינם מנסים לרמות או להשיג פיצויים וכספים במרמה, יש צורך חשוב וודאי לבדוק שאינם משקרים ושהם אכן מתלוננים תלונות של ממש. כאן נכנס לתמונה משרד חקירות המתמחה בענייני ביטוח רפואי.
 
אחת הבעיות הקשות בישראל שהמשטרה נלחמת בה ללא חת, היא בעית הדיסקים המזויפים והרדיו הפיראטי בישראל. מדובר במאבק קשה נגד דבר בעל תפוצה מאוד רחבה בארץ. אך בשנים האחרונות משטרת ישראל מצליחה להלחם בתופעה בהצלחה משמעותית למדי, היא מצליחה למגר את הסוחרים הזעירים בדיסקים צרובים ולאתר את דוכניהם ומקומות המכירה שלהם. על מנת להוכיח לבתי המשפט ולספק הוכחות וראיות חותכות כדי למגר את התופעה, המשטרה נעזרת בכל גורם שיכול לעזור לה. בנושא זה מתמחה משרד חקירות המתרכז על ענייני קניין רוחני, אשר הוא זה אשר חוקר את כל העניין ואוסף את הנתונים לצורכי המשטרה ופי דרישותיה.
 
כמובן שישגם משרדי חקירות המתמחים בענייני נישואין, גירושין, בגידות וכל היוצא בזה...