חקירות זה נושא מאוד רחב, אנו יכולים להתחיל בלחשוב על חקירות במשטרה בגלל כל מיני דברים ששמענו, או שעשו, אם נקח את נושא החקירות נגלה שיש הרבה פוליטקאים למשל בארץ שנמצאים תחת חקירות כאלה ואחרות.

החקירות נעשות בחדרי חדרים, בודקים שואלים, ונכנסים ללב ליבו של האדם ע"י שאלות נוקבות ורצים לדעת כל פרט ופרט.
ישנם חקירות שנעשות באופן כזה שהנחקר לא מודע שהוא תחת חקירה. למשל אם אישה חושבת שבעלה בוגד בה , היא כמובן לא תלך ותגיד לו אתה בוגד, היא תברר, תבדוק את הענין ואף תזמין חוקר פרטי שיעשה עבורה את עבודת החקירה.
 
החוקר יכול לעקוב אחר אותו אדם, אולי להציג עצמו בפני האדם כמישהו אחר ואף לפתח איתו שיחה בכדי לדלות ממנו מידע רצוי.
חקירות צריכות להיות מקצועיות ואמינות אסור שהנחקר נניח במקרה של חקירות פרטיות, אסור שהוא ידע שחוקרים אותו, לכן חשוב לעשות את זה באופן מקצועי, ולשם כך יש הרבה משרדי חקירות המתמחות בתחומים הללו.
 
יש חקירות שעולים עליהם ואל הממצאים די מהר, ויש חקירות שלוקחות זמן רב יותר בכדי להגיע לחקר האמת. יש חקירות שלא מהוות , או צריכות להתרחש ע"י חוקר פרטי, אם אימא שואלת את בנה, או ביתה, איפה היו, למה חזרו בשעה כזו מאוחרת, עם מי הם מסתובבים, זה גם סוג של חקירות, כי האמא סך הכל רוצה לדעת איפה ילדיה מסתובבים , כי היא דואגת להם , ולפעמים ששואלים וחוקרים את הילדים יכולים לגלות דברים שאם לא היינו שואלים אולי זה לא היה כל כך טוב.
 
לסיכום יש מגוון רחב של חקירות, בין אם זה בין כותלי הבית, אמא, ילדים, אישה, בעל, או שזה מגיע כבר לרמות שקשורות למדינה שלנו, חקירות של פוליטקאים כאלה ואחרים. לכן איפה שלא הולכים ולאן שלא מסתכלים תמיד יש עין עוקבת, ואולי צריך לזכור את זה..