חקירות של משרד חקירות יכולות להתבצע היום בשתי דרכים מרכזיות: הדרך הראשונה היא ביצוע של חקירות ממשיות. משרדי חקירות שונים כיום מעניקים שירותי חקירות פרטיים לאנשים אשר מעוניינים לחקור עניינים ובעיות מהותיים בחיים שלהם מבלי רצון לערב בכך למשל כוחות של המשטרה. חקירות אלה מתבצעות כפי שהייתם אולי מדמיינים, על ידי תחקור ותשאול של האנשים שאתם חושדים בהם, אשר מתבצעים בידי חוקרים מנוסים ומיומנים כאשר המטרה של התהליך הזה היא לעלות על החשד שהופנה כלפי אותו האדם ולהחליט האם ניתן להפריך את החשש הזה או שמא יש צורך לאשש אותו ואז זה אומר שהחשד הופך לדבר מאומת ואז צריך לפעול בעניין.

למשרדי חקירות יש אפשרות גם להפנות את החקירה, במידה וקשה להכריע באם הנחקר דובר אמת או שהוא משקר, למכונת פוליגרף שיש באמצעותם על מנת לקבל תשובות ברורות יותר. הדרך השנייה שבה חקירות מתבצעות כיום היא באמצעות של מעקבים. שיטה זו אומרת לרוב שהגורם הנחקר אינו מודע לכך שהוא נמצא בתוך תהליך של חקירה. הלקוח מגיע לחוקר, מציג לו את הבעיה ואת האדם החשוד בעיניו, ומשרד החקירות יוצא לשטח בכדי לעקוב אחרי אותו האדם מבלי שהוא יהיה מודע לכך, ואז לאחר המעקבים, ואסיפת הראיות על ידי החוקר, אפשר לקבוע באם החשד מבוסס או שלא.
 
למעשה כאשר אתם צריכים להחליט האם לפנות למשרד חקירות, עליכם לבחון האם אחת משתי השיטות הללו יכולות לעזור לכם בפענוח הבעיה שלכם. אם אינכם בטוחים אם חקירות אלה יעזרו לכם או לא, תמיד אפשר להתייעץ עם החוקרים של המשרדים השונים. צריך לזכור כי שתי שיטות החקירה הללו טובות, אך לעיתים הן טובות רק למקרים מסוימים. אז כדי להיות בטוחים מה לעשות, כדאי לפנות לייעוץ אצל משרד חקירות.