כיצד תבחרו חוקר פרטי?

מרגיש בפעילות חשודה סביבך? לא יודע מה בדיוק קורה לך בזמן האחרון בעבודה? לא ברור לך למה ההתנהגות של הקרובים אליך השתנתה למרות שהם טוענים שהכל בסדר ושום דבר לא השתנה ובעצם הכל בראש שלך? אולי הגיע הזמן להפסיק לשבת על הכיסא ולחשוד ואולי ליצור קשר עם חוקר פרטי במקום?

ואיך תדעו למי לפנות?

ובכן, ישנו חוקר פרטי המתמחה בכל תחום, ישנו חוקר פרטי לחקירות אישות ולחקירות משפחתיות, ישנו חוקר פרטי המתמחה בחקירות עבודה ובחקירות עסקיות, ישנוחוקר פרטי העוסק בחקירות של עבירות מחשב, ישנו גם חוקר פרטי העוסק בתחום הרפואי, בתחום הבטחוני, בתחום הכלכלי, במה לא. כאשר אתם מבקשים את שירותיו של חוקר פרטי, הסבירו לו היטב ואת כל הפרטים הידועים לך על הבעיה שלך ועל מצבך. וודאו מהו ניסיונו של החוקר הפרטי, וודאו איתו כיצד מתנהלת החקירה ואם אתם מרוצים מדרכי הפעילות שלו. בסרטים נהוג להראות את החוקר הפרטי מסתובב בחשאי ובודק מבין הצללים את הפעילות החשודה, אך לא תמיד זה כך. פעמים רבות החקירה היא גלויה והנחקר מודע לכך שהוא בחקירה.

וודאו גם שיש לכם עסק עם חוקר פרטי שיש לו רישיון ושאין לו עבירות פליליות, שהוא מוכר על ידי המשטרה במובן החיובי של המילה ושאפשר לסמוך עליו שלא יפעל בדרכים לא חוקיות שרק יסבכו אתכם יותר ועלולים אף לגרום לכך שיתבעו אותך בתביעה משפטית נגדית. כמובן, לפני שאתם נותנים לאותו חוקר פרטי שבחרתם לעבוד עמו את הסימן להתחיל בעבודתו, סכמו איתו מחיר. כל חוקר פרטי הוא שונה מחוקר פרטי אחר, ישנם חוקרים אשר לוקחים מחיר אחד כולל על כל העבודה ומכריזים על המחיר מראש, ישנם חוקרים אשר יבקשו לשלם בכל שבוע ושבוע שהחקירה נמשכת סכום מסוים, או בכל חודש או בכל שנה שהחקירה נמשכת עד שמגיעים לסופה. הדבר תלוי, כמובן, בגודל הבעיה ובמורכבות החקירה. וודאו אם המחיר שנוקב החוקר הפרטי לחקירה כולל את עלות החקירה או שהוא לא כולל את עלות החקירה ועליכם לשלם על עלות החקירה בנוסף.