אחת הסצנות המפורסמות בסרטים היא סצנה בה אחד הגיבורים נכנס לרכב ואומר לנהג "עקוב אחריו". נראה לנו שכל נהג מונית ממוצע יכול לבצע מעקבים בקלות וביעילות. למעשה מעקבים היא אחת ההתמחויות של חוקרים העובדים במסגרת עצמאית או במסגרת משרד חקירות.  משרד חקירות מבצע מעקבים בצורה מקצועית, כולל שימוש במכשירים מתוחכמים וחדישים.

מעקב היא מיומנות הנרכשת עם הזמן. לא מספיק לעקוב אחר האובייקט, צריך להביא גם ראיות. לפעמים אנחנו חושדים שבן הזוג או בת הזוג שלנו בוגדים בנו. משרד חקירות יכול לערוך מעקב אחר בן הזוג שחושדים בו. לפעמים אנשים בוחרים לעשות שימוש בחומר שהם מקבלים מידי חוקר של משרד חקירות מיד עם קבלתו. יש אנשים ששומרים את המידע כנשק ליום פקודה. מעקבים אחרים שמבצע משרד חקירות הם מעקבים במהלך גירושין. יכולות להיות סיבות רבות למעקב במהלך גירושין וביניהן להוכיח שהאב לא מטפל כלל בילדים, שהאשה בוגדת ועוד. כאשר מעקב מתבצע על ידי משרד חקירות משתמשים החוקרים בכל הידע והנסיון שצברו.

כמו בכל תחום אחר, גם בוגדים מתנהלים באותם דפוסים אותם מכירים בלשי  משרד חקירות. המטרה של מעקב היא איסוף ראיות ולא מציצנות ולכן חשוב שיתבצע על ידי משרד חקירות מקצועי. משרד חקירות מכין דוח מפורט הכולל את התוצרים של המעקב כמו תמונות, סרטי וידאו ועוד. חשוב לדעת כי דוח כזה המוכן על ידי משרד חקירות הוא קביל בבית משפט.

בכל הקשור לנושאי אישות וגירושין לעיתים משתמשים בשירותיו של בלש ושל משרד חקירות כדי לגלות את כל הנכסים והכספים שיש לבן הזוג. אין זה סוד שלעיתים כאשר בני זוג נפרדים אחד הצדדים, בדרך כלל הצד בעל הנכסים, מנסה להסתיר חלק מהכנסים ולא לומר את כל האמת בכל הקשור להכנסותיו וזאת כדי לא לחלוק אותם עם הצד השני. חשוב לברר מחירים לחוקר פרטי משום שזה עשוי להיות עסק יקר. במידה ותוכלו לעמוד בו משרד חקירות אוסף ראיות גם עבור התחום זה.