אם החלטתם שיש לכם איזו בעיה שדורשת ביצוע של חקירות, והכוונה לבעיה מהותית או רצינית במיוחד שאתם לא יכולים לפתור אותה בעצמכם, או שאתם זקוקים לקבל ראיות או הוכחות חותכות ולא יכולים להשיג אותן בעצמכם, הרי שפנייה למשרד חקירות תהיה בחירה טובה מצידכם. הבעיה כאן מתחילה כאשר עליכם לבחור מתוך ים האפשרויות. בשנים האחרונות התחום הזה של חקירות פרטיות הלך וצבר מעמד מפני שיותר ויותר אנשים החלו להשתמש בחוקרים פרטיים כדי לפתור דילמות ובעיות בחיים שלהם, כך שהתפתחות נוספת שארעתה בתחום חקירות זה היתה הופעה של משרדי חקירות רבים יותר מבעבר.

לכן, כפי שאתם בוחרים כל בעל מקצוע או כל שירות שאתם מבקשים לקבל, גם שירות של חקירות מצריך מכם מחשבה וחיפוש מושכל ויסודי. מדוע כל כך נחוץ לבצע חיפוש כה מוקפד? יש לכך שתי סיבות עיקריות: סיבה אחת היא משום שביצוע של חקירות הוא הליך יקר מאד, ואתם לא רוצים לשפוך את הכסף הרב הזה על משרד לא טוב, לא מנוסה או אפילו על איזה שהם נוכלים, לא עלינו. סיבה נוספת לחשיבות בבחירה של משרד חקירות היא עקב ההתעסקות בנושאים רגישים. אתם עומדים לחשוף נושא רגיש, אישי ופרטי במיוחד ולציין בפני החוקר פרטים אינטימיים, כדאי לעשות זאת בפני משרד איכותי, אתם חושפים כאן את הקרביים שלכם.

הדבר הכי חשוב הוא לבחון האם למשרד החקירות הזה יש רישיון לעבודה מטעם משרד המשפטים. דבר נוסף שחשוב לבחון כאשר הולכים לבחור שירותי חקירות הוא לראות היכן נפגש איתכם החוקר הפרטי. אם הוא נפגש אתכם בדירה, במקום ציבורי ולא במשרד, הרי שיש משהו חשוד. חשוב לבחור במשרד חקירות מוכר וידוע, כזה שהשם והכתובת שלו מפורסמים. בחירה נכונה של משרד חקירות היא הצעד הראשוני החשוב ביותר.